Okolice Luzerny, położonej nad Jeziorem Czterech Kantonów i u stóp legendarnej góry Pilatus, to pod względem turystycznym wymarzone wręcz miejsce do jazdy na rowerze. 12 szlaków liczy sobie w sumie aż 730 km długości i blisko 10 km przewyższeń. Trasy są doskonale oznakowane i skategoryzowane pod względem trudności.

Tak jak w zeszłoroczną Wielkanoc, również w tym roku wyciągi na Zieleńcu będą się kręcić dla narciarzy i snowboardzistów od rana do późnego wieczora. Bardzo prawdopodobne, że staną dopiero po 8 kwietnia.

Zbudowane w 1976 roku miasteczko, położone opodal słynnych Trzech Dolin z pewnością nie jest jedną z największych francuskich stacji narciarskich, ale na pewno jest jednym z piękniejszych miejsc w Alpach.

Bramy Słońca są od najbardziej znanych w Polsce Trzech Dolin większe pod względem długości tras (650 km), leżą w znacznie bardziej malowniczym masywie górskim i umożliwiają jeżdżenie na nartach na jeden karnet zarówno po francuskiej jak i szwajcarskiej stronie. Wioska Chatel leżą w samym ich środku.

W biurach podróży trwa pogoń za wyjazdami na narty. Na rodzinny narciarski wyjazd z dziećmi turyści wybierają najczęściej Słowację.

Wyspy Kanaryjskie to od kilku lat numer 1 na zimowe wakacje pod palmami dla polskich turystów. Najmniej jednak wybiera La Palmę. Ta tymczasem, trochę inna od reszty archipelagu, kusi tajemniczością a przez Hiszpanów nazywana „la isla bonita”. Nie bez powodu.

Słowacka firma Tatry Mountain Resorts, zainwestowawszy mocno w ośrodki w swoim kraju, skierowała oczy – a przede wszystkim strumień pieniędzy – w przejęte najlepsze stacje w Czechach i w Polsce, zamieniając je w nowoczesne ośrodki, dorównujące jakością tym w Alpach. Jednym z takich ośrodków stał się Szczyrk.

„Czeskie Zakopane”, czyli Szpindlerowy Młyn to przepiękne widoki, 25 km tras i 17 wyciągów, a wszystko dostępne w ramach jednego karnetu. W naszym cyklu kolejna część recenzji miejsc najchętniej wybieranych przez polskich narciarzy.

W biurach podróży trwa pogoń za wyjazdami na narty. Tradycyjnie numerem jeden w zagranicznym szusowaniu są Włochy, ale mocno goni je Austria. Przedstawiamy cykl tekstów o najbardziej popularnych kierunkach na narciarskie wypady.

Tereny od Latemar po Predazzo znajdują się w sercu Dolomitów, a zarazem nieco na uboczu. Bez hałaśliwej atmosfery i tłoku, tak charakterystycznych dla stacji narciarskich Dolomiti Superski, połączonych tzw. Sella Rondą, najsłynniejszą narciarską pętlą świata. Okolice Obereggen to dobre rozwiązanie dla narciarzy ceniących sobie wypoczynek w zacisznych warunkach.

Strona 1 z 3