poniedziałek, 19 marzec 2018 15:14

W tej kawiarni rządza koty

Napisane przez AG
Szyld kawiarni Szyld kawiarni AG

Nad wieszakiem na ubrania wisi tabliczka w kształcie kota z angielskim napisem: Wszyscy klienci muszą być zaaprobowani prze koty. W lokalu jest kilkanaście osób i trzy koty. To Kot Cafe we Wrocławiu.

Kawiarenka został otwarta 5 marca. Mieści się we wrocławskiej dzielnicy Nadodrze, przy ulicy Dubois 25. Na szybach namalowane są oczywiście koty, na parapecie wylegują się koty, wewnątrz najważniejsze są koty. Jest ich na razie pięć, docelowo ma być siedem.

koty3

Do lokalu wchodzi się przez „śluzę” – otwieramy i zamykamy za sobą drzwi prowadzące z zewnątrz na mały korytarz i dopiero wtedy dajemy znak obsłudze, że chcemy wejść. Ta otwiera nam drzwi wewnętrzne. W ten sposób kot nie ma szans na wyjście na spacer.

Pięć kotów (Czaruś, Dyzio, Koszka, Róża i Sępik) mieszka na zapleczu, ale większość dnia spędza z klientami kawiarenki. Mają swoje siedliska na parapecie, „plac zabaw” po środku salki. Ulubione zajęcia: wylegiwanie się, poddawanie się głaskaniu przez gości, zabawa z kocimi gadżetami, pozowanie do zdjęć. Koty są pod stałą opieką weterynarzy, wysterylizowane i zaszczepione.

koty5

Dla ludzi jest tutaj 20 miejsc na 100 metrach kwadratowych. Na półkach stoją książki o kotach, w menu jest kawa kocia i kocie łakocie. Oprócz ich także kilka gatunków kawy, herbaty, soki i ciastka.

Kawiarenka od dnia otwarcia cieszy się wielkim powodzeniem, więc miejsca najlepiej rezerwować telefonicznie. Większość gości dzieli pobyt na zabawę z kotami i popijanie napojów. O dziwo, w lokalu nie rozbrzmiewa „kocia muzyka”. Dzieci nie są wpuszczane w dni powszednie. Za to w niedziele lokal zapełniają rodziny z dziećmi. W zabawie z kotami dzieciom towarzyszy animatorka.

koty14

Warto przypomnieć, że pierwsza kocia kawiarnia powstała w 1998 roku na Tajwanie.

Tekst i zdjęcia: Adam Gąsior

koty1

koty4

koty6

koty7

koty8

 

koty9

koty10

koty11

koty12

koty13

koty14