środa, 24 styczeń 2018 11:26

Ischgl – ćwierć wieku rzeźb śnieżnych

Napisane przez JK
Ischgl – ćwierć wieku rzeźb śnieżnych archiwum austria.info

Co zrobić z tym całym śniegiem? Mieszkańcy Ischgl zadali sobie to pytanie 25 lat temu i opracowali projekt artystyczny konkursu rzeźby śnieżnej „Kształty w bieli”.

Od tego czasu, co roku, rzeźbiarze z całego świata wysyłają swoje projekty do jury z Ischgl. Wybiera ono następnie najlepsze pomysły i zaprasza dziesięć par artystów do realizacji swoich koncepcji na terenie tutejszej Silvretta Arena. W ten sposób powstały między innymi ponadwymiarowe rzeźby Dietera Bohlena w ramach konkursu o tematyce „talent show”, rzeźba przedstawiająca założycieli spółki Silvrettaseilbahn AG z okazji 50. jubileuszu istnienia firmy, a także śnieżny garbus w ramach konkursu „Czas Volkswagena”.

W tym roku, z okazji 25-lecia legendarnego wydarzenia z Ischgl, pod hasłem „Najlepsze dzieła ostatnich 25 lat”, ośrodek narciarski został przekształcony w imponującą galerię na świeżym powietrzu z nowymi motywami z ostatnich 25 lat.
W ciągu zaledwie pięciu dni, na wysokości ponad 2 300 metrów powstały dzieła sztuki, które mają wysokość do dziesięciu metrów i znajdują się na terenie całego ośrodka narciarskiego. Mapa z objaśnieniami i lokalizacjami śnieżnych rzeźb jest dostępna za darmo na miejscu.