Wasze Podróże

Plebiscyt Najpopularniejszy Touroperator 2017 roku

Redakcja Magazynu Turystycznego Wasze Podróże wspólnie z redakcją portalu branżowego WaszaTurystyka.pl zaprasza po 3, do udziału w plebiscycie „Najpopularniejszy Touroperator 2017”. Głosować może każdy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas jubileuszowych 25. Targów Turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki.

Czytaj dalej...

Gąsiorowo – nie tylko dla gąsiorów

Przyznam, że nie wiem – jak nosząc takie nazwisko – przedtem tutaj nie byłem. To znaczy raz prawie byłem - przejeżdżałem, zrobiłem sobie zdjęcie pod tablicą z nazwą miejscowości i już. Natomiast nie wiedziałem, jak fantastycznie można zjeść i jak fantastycznych ludzi spotkać. Młyn Gąsiorowo to miejsce dla każdego łasucha, nie tylko dla Gąsiora.

Czytaj dalej...

SPATiF - smak wielkiego świata

Warszawskiego Klubu SPATiF nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. W lokalu przy Alejach Ujazdowskich 45 w latach 50-70 XX wieku spotykała się warszawska bohema. Artyści, pisarze, reżyserzy ale także sportowcy i ówcześni decydenci spędzali tam większość wolnego czasu.Tutaj przesiadywali w towarzystwie znajomych, nawiązywali romanse, pracowali, pili i tworzyli wzajemnie się inspirując. Gwiazdy kina i teatru w SPATiFie oczekiwały na kontakt od agenta i nowe propozycje angażu. To było miejsce, w którym zawsze można było ich zastać. O tym co działo się w SPATiFie w tamtych czasach krążą legendy.

Czytaj dalej...

Ale Meksyk!

Maleńki lokalik w suterenie starej, zniszczonej kamienicy na ul. Pięknej w Warszawie zauważyłam chowając się przed deszczem pod rusztowaniem zabezpieczającym ów kamienicę przed ostatecznym zawaleniem.

Czytaj dalej...

Karaiby ekspresowo

Rejs po Karaibach statkiem wycieczkowym z pewnością był ciekawym przeżyciem, ale to nie jest forma podróżowania, którą chciałabym jeszcze kiedyś powtórzyć. Do udziału w nim skusiła mnie przede wszystkim możliwość zobaczenia tylu egzotycznych miejsc w tak krótkim czasie. Spędziłam siedem dni i nocy na oceanie i odwiedziłam sześć wysp. Choć może bardziej pasowałoby tu określenie zaliczyłam, bo odbywało się to w tempie ekspresowym.

Czytaj dalej...

Niemiecka wioska, jak Berlin, kiedyś murem podzielona

Po powstaniu dwóch państw niemieckich wszystko nagle się zmieniło. W roku 1952 postawiono wzdłuż strumienia płot drewniany. W 1958 pojawił się dodatkowo drut kolczasty. W roku 1961 założono pole minowe... Licząca 50 mieszkańców wioska Mödlareuth na granicy Turyngii i Bawarii, nagle w roku 1952 doświadczyła losu Berlina.

Czytaj dalej...

Muzeum enerdowskiej esbecji

Ceglasty budynek w centrum stolicy Turyngii - Erfurtu (kilkadziesiąt metrów od Placu Katedralnego) był więzieniem od 1779 roku. Po II wojnie światowej stał się więzieniem STASI.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS